IDEA Conference 2019 program

I. nap

2019. április 25.
8:00-9:00 - Regisztráció
9:00-9:10 - Megnyitó

Dr. György László gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkár

FPBS Konferenciaterem
9:10-9:55 - Keynote
Boris Reyher

Schlaich Bergermann Partner

9:55-11:25 - Első plenáris szekció

9:55-10:25 - Prof. Horst Falkner, Braunschweig Egyetem

10:25-10:55 - Hubert Bachmann, Züblin

10:55-11:25 - Simon Ruppert, Bollinger+Grohmann Ingenieure

szekcióelnök: dr. Dunai László

11:25-12:55 - Második plenáris szekció

11:25-11:55 - Ahmet Süreyya Ural, URAL Engineering

11:55-12:25 - Böhm Csaba, Bollinger + Grohmann Ingenieure        

12:25-12:55 - Alekszandr Roleder, Atomprojekt

12:55-14:25 - Ebédszünet
14:25-16:55 - Párhuzamos szekciók
Projektbemutató - Budapesti Atlétikai Stadion

14:25-14:55 - Rob Amphlett, Büro Happold Engineering

14:55-15:25 - Balczó Márton, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Áramlástan Tanszék

15:25-15:55 - Ferencz Marcel, Détári György, Napur Architect Kft.

15:55-16:25 - Szántó László, Exon 2000 Tervező Kft. 

16:25-16:55 - Kocsis András Balázs, BIM Design Kft.

szekcióelnök: Kocsis András Balázs

FPBS Konferenciaterem
Ipar, innováció, hatékonyság

14:25-14:55 - dr. Nagy Ádám, főosztályvezető, Iparszabályozási főosztály, Innovációs és Technológiai Minisztérium

14:55-15:25 - Ritter Ádám, Kalkopulosz Attila, Moratus Zrt.

15:25-15:55 - Dr. Rab Árpád, Corvinus Egyetem

15:55-16:25 - Illyés Péter, IQ Kecskemét Ipari Kutató Kft.

16:25-16:55 - Vityi Péter, IVSZ – Szövetség A Digitális Gazdaságért

szekcióelnök: Illyés Péter

IQ Konferenciaterem
16:55-18:55 - Párhuzamos szekciók
Korrózióvédelem

16:55-17:25 - Ian Fiebelkorn, Büro Happold Engineering

17:25-17:55 - Buzás Györgyi, MINDEN-KORR Bt.

17:55-18:25 - Árpád Antal, Magyar Tüzihorganyzók Szövetsége 

18:25-18:55 - Tóth László, MINDEN-KORR Bt.

szekcióelnök: Szabó Zsuzsanna

FPBS Konferenciaterem
Rögzítés és emeléstechnika

16:55-17:25 - Gert Hendrickx, Sarens

17:25-17:55 - Petr Ševčík, VSL Systems Ltd. - Josep Fabra VSL Ltd. Svájc

17:55-18:25 - Domokos Csilla, HILTI Kft.

18:25-18:55 - Csák Máté, HILTI Kft.

szekcióelnök: Magyari Csaba

IQ Konferenciaterem
20:00 - Gálavacsora

II. nap

2019. április 26.
9:00-9:45 - Keynote
Steve Muchowski

Priedemann

SHERATON Konferenciaterem
9:45-11:15 - Párhuzamos szekciók
BIM+Szoftverek I.

9:45-10:15 - Zagorácz Márk, Magyar BIM Szövetség, Lechner Tudásközpont

10:15-10:45 - Kari Szabolcs, Graphisoft

10:45-11:15 - Sabathiel Balázs, HungaroCAD Informatikai Kft.

szekcióelnök: Bükkösi Raymond

IQ Konferenciaterem
Homlokzatok I.

9:45-10:15 - Dr. Toldy Gábor, Baumetall Design Kft.

10:15-10:45 - Michael Seele, SEELE

10:45-11:15 - Cságoly Zoltán, Hilti Kft. 

szekcióelnök: Barócsi Róbert

FPBS Konferenciaterem
11:15-14:15 - Párhuzamos szekciók
BIM+Szoftverek II.

11:15-11:45 - Peter Kompolschek, BIM Cluster NRW

11:45-12:15 - Arnim Spengler, BIM Cluster NRW

12:15-12:45 - Kocsis Tamás, Plandoc Tanácsadó Kft.

12:45-13:45 - EBÉDSZÜNET

IQ Konferenciaterem
Homlokzatok II.

11:15-11:45 - Kucsera Márton, Cutting Edge Face Mérnökiroda Kft.

11:45-12:15 - Stocker György,  Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem

12:15-12:45 - Dirk P. Emmer, Temme Obermeier GmbH

12:45-13:15 - Andreas Bittis, Saint Gobain Glass Ltd.

13:15-13:45 - Szentesi Mária, Saint-Gobain

13:45-14:15 - EBÉDSZÜNET

FPBS Konferenciaterem
13:45-17:15 - Párhuzamos szekciók
BIM + Szoftverek III.

13:45-14:15 - Szalai József, ConSteel Solutions Kft.

14:15-14:45 - Nikula László, HILTI Kft.

14:45-15:15 - Eleméry Gábor, Nemetschek, Tangens Kft.

15:15-15:45 - Knébel István, Construsoft Kft.

15:45-16:15 - Oláh Zsolt, Studio IN-EX Zrt.

IQ Konferenciaterem
Vékonyfalú méretezés és szabványosítás

14:45-15:15 - Dr. Ádány Sándor, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem

15:15-15:45 - Vaszilievits-Sömjén Bálint, ConSteel Solutions Kft.

15:45-16:15 - Hummel Kristóf, HILTI Kft.

16:15-16:45 - Makkos Lilla, Construsoft Kft.

16:45-17:15 - Gábor Szabolcs, HILTI Kft.

szekcióelnök: dr. Pintyőke Gábor

FPBS Konferenciaterem

A szervező a programváltozás jogát fenntartja.
A badge-eket viselni kell a konferencia időtartama alatt.
A konferencia teljes időtartama alatt kávé, tea, üdítő és sütemény bekészítést biztosítunk a résztvevők számára.