IDEA Conference 2019 program

I. nap

2019. április 25.
8:00-9:00 - Regisztráció
9:00-9:10 - Megnyitó

Dr. György László gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkár

9:10-9:55 - Keynote
Boris Reyher, Schlaich+Bergermann

From Vision to Delivery - Innovatív mérnöki tervezés

9:55-11:25 - Első plenáris szekció

9:55-10:25 - Horst Falkner: Szerkezetek robosztussága és minősége

10:25-10:55 - Hubert Bachmann, Züblin: Magasabb-Gyorsabb-Előregyártott! Innováció a magasházak tervezésében

10:55-11:25 - Simon Ruppert, Bollinger+Grohmann Ingenieure: Magas dobozokon túl – 5 torony Frankfurt szívében

11:25-12:55 - Második plenáris szekció

11:25-11:55 - Ahmet Süreyya Ural, URAL Engineering

11:55-12:25 - Böhm Csaba, Bollinger+Grohmann Ingenieure        

12:25-12:55 - Akeszandr Roleder, Atomprojekt Rt.: Atomerőművi létesítmények tervezési sajátosságai

12:55-14:25 - Ebédszünet
14:25-16:55 - Párhuzamos szekciók
Projektbemutató - Budapesti Atlétikai Stadion

14:25-14:55 - Büro Happold Engineering - Rob Amphlett

14:55-15:25 - BME Áramlástan tanszék, Vad János

15:25-15:55 - Ferencz Marcel, Détári György Napur

15:55-16:25 - Szántó László, Exon 2000 Tervező Kft.

16:25-16:55 - Kocsis András Balázs, BIM Design Kft.

Ipar, innováció, hatékonyság

14:25-14:55 - Pomázi Gyula, iparstratégiáért és gazdaságszabályozásért felelős helyettes államtitkár

14:55-15:25 - Ritter Ádám, Kalkopulosz Attila Moratus Zrt. Hatékonyság az építőiparban

15:25-15:55 - Dr. Rab Árpád, Corvinus Egyetem

15:55-16:25 - Illyés Péter, IQ Kecskemét Kft.

16:25-16:55 - Vityi Péter - Digitalizáció az iparban, IVSZ

16:55-18:55 - Párhuzamos szekciók
Korrózióvédelem

16:55-17:25 - Büro Happold Engineering - Louvre Abu Dhabi

17:25-17:55 - Buzás Györgyi, MINDEN-KORR Korrózióvédelem, festés

17:55-18:25 - Antal Árpád, Magyar Tüzihorganyzók Szövetsége: Korrózióvédelem, tüzihorganyzás

18:25-18:55 - Tóth László, MINDEN-KORR: Korrózióvédelem, betonszerkezetek

Rögzítés és emeléstechnika

16:55-17:25 - Sarens

17:25-17:55 - VSL, heavy lifting

17:55-18:25 - Domokos Csilla, HILTI: Rögzítéstechnikai méretezés

18:25-18:55 - Csák Máté, HILTI: Födémek utólagos átszúródási megerősítés

20:00 - Gálavacsora

II. nap

2019. április 26.
9:00-9:45 - Keynote
Priedemann - Steve Muchowski
9:45-11:15 - Párhuzamos szekciók
BIM+Szoftverek I.

9:45-10:15 - Zagorácz Márk, BIM Szövetség

10:15-10:45 - Reicher Péter, Graphisoft

10:45-11:15 - BIM Cluster NRW

Homlokzatok I.

9:45-10:15 - Stocker György, BME: Az üveg, mint tartószerkezet

10:15-10:45 - Reith András (szervezés alatt)

10:45-11:15 - Cságoly Zoltán, Eurofox - HILTI: Szerelt légréses homlokzatburkolatok rögzítési megoldásai

11:15-13:15 - Párhuzamos szekciók
BIM+Szoftverek II.

11:15-11:45 - Arnim Spengler BIM Cluster NRW

11:45-12:15 - Kocsis Tamás, Plandoc

12:15-12:45 - Szalai József, ConSteel Solutions Kft.: ConSteel és SteelSpace

Homlokzatok II.

11:15-11:45 - Kucsera Márton c.e.f.

11:45-12:15 - Bartha Levente,Baumetall

12:15-12:45 - Temme Obermeier - Dirk P. Emmer

12:45-13:15 - Saint Gobain Glass - Andreas Bittis

13:15-15:00 - Ebédszünet
15:00-17:30 - Párhuzamos szekciók
BIM + Szoftverek III.

15:00-15:30 - Nikula László, HILTI: Optimális BIM megoldások a Hilti segítségével

15:30-16:00 - Nemetschek - Eleméry Gábor (szervezés alatt)

16:00-16:30 - Sabathiel Balázs, HungaroCAD

16:30-17:00 - Makkos Lilla, Construsoft

17:00-17:30 - In-Ex Stúdió Molnár Balázs

Vékonyfalú méretezés és szabványosítás

15:00-15:30 - Dr. Ádány Sándor, BME  (szervezés alatt)

15:30-16:00 - Vaszilievits Bálint, ConSteel Solutions Kft.

16:00-16:30 - Hummel Kristóf, HILTI: Épületgépészeti rendszerek jellemző tartószerkezeti kialakítása

16:30-17:00 - Gábor Szabolcs, HILTI: EN 1992-4: Az új szabvány rögzítéstechnikai tervezéshez

17:00-17:30 - Knébel István, Construsoft

A konferencia teljes időtartama alatt kávé, tea, üdítő és sütemény bekészítést biztosítunk a résztvevők számára.